top of page

Entertainment of the Group

Public·11 members

Ismi Azam Duasiİsmi Azam duası, Allah'ın isimleri arasından en büyük ismi olarak ifade edilir. Birçok İslam alimi bu duanın okunması gerektiğini belirtmektedir. İsmi Azam duası okunduğunda o duanın gün içerisinde gerçekleşeceğine inanılır. Duanın Cuma günleri okumanın daha faziletli olacağına inanılır. Sabah vakitlerinde duayı okumak daha hayırlı görülmüştür. İşte İsmi Azam duasının okunuşu ve faziletleri.
Ismi Azam Duasi


DOWNLOAD: https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Fgohhs.com%2F2udBEg&sa=D&sntz=1&usg=AOvVaw3SiGCYX_VV_M3FXM3x4qvoBugün daha önce Süleyman Mührü konumuzdan aşina olduğunuz İsmi Azam duası hakkında konuşacağız. Çok az kişi tarafından bilinen ve Allah'ın gizli ismi olarak anılan İsmi Azam duası anlamı nedir? Allah'ın isimleri arasında en büyük ismi olarak ifade edilen İsmi Azam duası fazileti nedir? Ne için okunur? Bugün bu önemli dua hakkında merak edilen her şeyi sizler için derledik.


Yukarıda da belirtiğimiz gibi her dilek için İsmi azam duası okunabilir. Efendimiz'den (s.a.v.) rivayet edildiğine göre bu dua ile Allah'a yönelenlerin tüm duası kabul olacaktır. Bu yüzden herkesin okuması ve kalpten dua etmesi faydalı olacaktır.


İsmi Azam duasında bu 5 ismi kullanılır ve aynı zamanda Fatiha Suresi, İhlas Suresi ve Ayetel Kursi okunmaktadır. Sonrasında beden ve ruh temizliği için abdest alınmalıdır. Abdest aldıktan sonra kıbleye dönüp niyet edilip 3 kez Fatiha Suresi, 3 kez İhlas Suresi ve 1 kez de Ayetel Kursi okunmalıdır.


? tüyler ürpertici, adlandıramadığım şey. öyle büyük öyle ulu bir şeydir ki bilen birinin size bu hususta bilgi vermesi etrafınıza meleklerin doluşmasına sebebiyet verebilir, bunlara inanalım. allah'a dua ederken, bu güzel ve ulvi adının hürmetine seslenmek gerekir. müslümanlıkta epey şey şifrelidir ve şifreleri zikretmek gerekir. ölüm denen şeyle rastlaştığınızda, yakınlarınızı kaybettiğinizde defin sırasında imamın söylediklerine kulak verirseniz, yaşamdaki her şeyin ne kadar anlamsız olduğunu anlarsınız. doğru şekilde istediğinizde ve sizin için hayırlı olan bir şeyi istediğinizde belki istediğiniz vakitten sonra olsa da gerçekleşir. ismi azam duası okunduğunda içinize huzur dolar, tüyleriniz diken diken olur.


? Bu çok tesirli bir ismi azam duasıdır tam bir inançla kalpten okunursa 24 saat deyil 24 saniyede bile cenabı Allah kabul eder yeterki inanarak okunsun hiç şüphe olmadan denenmiştir Rabbim kalbinize göre versin inşallah dualarınız kabul olsun


İsmi Azam için hangi ismin kullanılabileceği kesin olarak bilinmemektedir. Ancak alimlerin çalışmaları ve araştırmaları sonucunda Bakara, Al-i İmran ve Taha surelerinde geçen "Allāhü lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûm" ayetindeki "hay ve kayyum" isimleri öne çıkarılmaktır.


İsmi Azam duası, Allah'ın farklı isimlerini bir araya toplamıştır. Duada bir araya getirilen isimler, içerisinde ismi azamın olduğuna dair rivayetler bulunabilen 5 isimdir. Bunun yanı sıra duada "Allah'tan başka ilah yoktur", "Tektir ve ortağı yoktur" ifadeleri sıklıkla tekrar etmektedir. Geri kalan kısımlarında Allah'ın bu beş ismini zikreden ve açıklayan duada, Allah'u Teala'dan mağfiret dilenir ve O'na sena ile şükredilir.


İsmi Azam duası faziletleri bakımından din alimlerinin sıklıkla atıf yaptığı bir suredir. Pek çok kaynakta yer verilen duanın faydaları hakkında önemli sayıda rivayet bulunabilmektedir. Öyle ki İsmi Azam duası fazileti mutluluğun şifresi olarak görülmüş ve halk arasında bu şekilde kodlanmıştır. Sırları büyük dualar arasında kabul edilen İsmi azamın sırları ile ilgili bazı rivayetleri sizler için bir araya getirdik.


İsmi Azam, Allah'ın 99 isminden biri ve en büyüğüdür. Dolayısıyla Kur'an-ı Kerim'de Allah'ın kendisi için zikrettiği herhangi bir isim olması mümkündür. Bu doğrultuda hangi surede olduğu bilinemez. Ancak rivayetlerde Kur'an-ı Kerim'in belli sayfa aralıklarında aranması gerektiğine dair ibareler vardır. İsmi Azam duası ise Kur'an-ı Kerim'den değil hadislerden derlenmiştir. 041b061a72


  • About

    Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

    bottom of page